‚Great British Baking Show’: uczestnicy walczą podczas weekendu deserowego

‚Great British Baking Show’: uczestnicy walczą podczas weekendu deserowego
Lipiec 31 11:52 2017

Ten tydzień jest tak słodki! W podglądzie na piątek, 21 lipca, w kolejnym odcinku Baking Show, sześciu pozostałych uczestników przygotowuje najlepsze desery dla sędziów.

W celu wykonania wyzwania, Tom, Selasi, Andrew, Jane, Benjamina i Candice są zobowiązani do zrobienia roulade (francuskie ciasto gąbkowe z wypełnieniem, które jest zwijane w spiralę). „Aby mieć ładną spiralę, wymaga to umiejętności”, mówi Mary Berry. Sędzia Paul Hollywood przypomina im: „Powinno się topić w ustach”. Co więcej, uczestnicy spróbują zrobić marjolaine, francuskie ciasto warstwowe, na potrzeby konkursu technicznego, oraz 24 mini ciasteczka z musem z dwoma różnymi smakami, a odbędzie się to podczas rundy showstopper.

W przeważającej części sędziowie wydają się być pod wrażeniem tego tygodnia. „Rzeczywiście wypełnienie jest absolutnie przepyszne”, Berry mówi do jednego z uczestników. Hollywood mówi innym piekarzom: „Czujesz, jak bąbelki pękają w ustach”. Trudno powiedzieć, kogo chwalą, ale Benjamin i Jane wydają się mieć uśmiechy na twarzach. Pozostało zaledwie jeszcze kilka odcinków kiedy to odbędzie się wielki finał i zwycięzca otrzyma upragnioną nagrodę i pożegna się on z Berry i współprowadzącymi Sue Perkins i Mel Giedroyc. Zdecydowali się oni na opuszczenie programu kiedy kolejne odcinki zostały przeniesione z BBC do Channel 4 w Wielkiej Brytanii. Zostali oni zastąpieni przez Prue Leith, Sandi Toksvig i Noel Fielding.

  Kategorie: