Recenzje a pozycjonowanie stron internetowych

Recenzje a pozycjonowanie stron internetowych
Wrzesień 07 13:40 2017

Dzięki marketingowi internetowemu zmienił się całkowicie sposób okazywania zaufania do marek przez konsumentów. Ogromną rolę przecież odgrywają wszelkie opinie o naszej firmie – zdecydowanie większą od tego co sami o sobie napiszemy. Internauci kierują się recenzjami, co wpływa na ich ostateczną decyzję oraz konwersję.

Ilość komentarzy może świadczyć o poziomie zainteresowania danym produktem lub usługą. Niektórzy jednak w obawie przed spamem lub nieprzychylnymi komentarzami wyłączają możliwość ich dodawania. Czy może to odbić się na rankingu Google? Tak, osobiście uważam, że opinie i oceny wpływają na pozycję w wynikach wyszukiwania. Pozytywne opinie oczywiście poprawiają widoczność naszej strony. Wielu administratorów usuwa nieprzychylne komentarze, aby nie psuć sobie reputacji. O ile usuwanie wulgarnych recenzji jest czymś zrozumiałym (są one indeksowane i przy większej ilości strona może zostać oflagowana), to czyszczenie strony z nieprzychylnych opinii nie wliczam do odpowiednich praktyk. Nie warto bać się negatywnych komentarzy. Warto wejść z autorem w konwersacje i wyjaśnić sprawę. Warto skonfrontować taki wpis z pozytywnymi, a odpowiednie poprowadzenie rozmowy możemy przekuć w sukces.

Czasami możliwość dodawania komentarzy jest wyłączona. Taka strategia może mieć jednak negatywny wpływ na pozycję w rankingu. Przecież opinie klientów mogą zawierać frazy kluczowe. Przy odpowiedniej moderacji możemy zyskać sporo unikalnego contentu, co przyniesie same pozytywy.

Na co wpływają recenzje?

  • zwiększenie CTR
  • dodatkowa, unikalna treść
  • pozytywne komentarze dobrze wpływają na wizerunek firmy na rynku
  • zaznaczanie swojej obecności na portalach typu „agregaty opinii” może przynieść sporo wartościowych linków zwrotnych

Nie zapominajmy, że recenzje to również darmowa reklama, choć są one głównie pomocą dla internautów i potencjalnych klientów. Warto wykorzystywać takie działania marketingowe, które również mogą realnie wpłynąć na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: Pozycjonowanie Bydgoszcz

  Kategorie: