Wykorzystanie konopi indyjskich

Wykorzystanie konopi indyjskich
Luty 03 14:40 2018

Zdecydowanie największym zainteresowaniem jednak cieszy się już teraz spożywcze i farmaceutyczne wykorzystanie konopi. Co prawda u nas w Polsce produkty oparte na konopiach nie należą jeszcze do tak popularnych – ale zainteresowanie rośnie lawinowo wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i prozdrowotnej Polaków.

Najbardziej chyba popularny jest olej produkowany z ziaren konopnych – jego właściwości prozdrowotne są bardzo uniwersalne. Na bazie konopi produkowane są coraz częściej kosmetyki – perfumy, kremy, maści, szampony, odżywki i wiele wiele innych rzeczy. Praktycznie z każdym rokiem rośnie liczba firm i podmiotów zajmujących się tym biznesem.

Poza olejem odkryto także świetne właściwości w spożywczym zagospodarowaniu konopi. Już teraz na ich bazie powstaje wiele suplementów diety. Rozwija się także rynek słodyczy – wśród których króluje czekolada. Coraz częściej konopie stosowane są w produkcji herbaty, kawy, makaronów a nawet miodu konopnego.

Właściwości lecznicze. 

Przemysł to nie tylko budowlanka, zastosowanie w produkcji materiałów i komponentów potrzebnych do tworzenia aut (gdzie konopie są bardzo cenione) czy też typowo zastosowanie tekstylne lub papiernicze (z 1 ha konopi można wyprodukować cztery razy więcej masy potrzebnej do produkcji papieru niż z 1 ha lasu). Ważną gałęzią okazuje się także medycyna. Olej konopny jest bowiem cudownym lekiem stosowanym w ciężkich chorobach takich np. leczenie raka. Ta rewolucyjna metoda, według badań amerykańskich naukowców w ponad 90 % przypadków powoduje znaczne poprawy stanu zdrowia chorych na ta chorobę. Niestety obecnie w naszym kraju olej jest dość drogi i trudno dostępny. Wszystko za sprawą przepisów. Zapotrzebowanie jest ogromne – szacuje się, że nawet 300 tys Polaków. Niewątpliwym światełkiem w tunelu na szczęście okazują się działania posła Piotra Liroya Marca z Ruchu Kukiza. To właśnie za jego sprawą doszło do uchwalenia ustawy, która stała się pierwszym krokiem w dziedzinie popularyzacji medycznego wykorzystania konopi.

Polecamy sklep z nasionami konopi:  https://www.green-seeds.pl/

  Kategorie: